Sportovní trampolíny v Jump Academy

Sportovní trampolína vám nabízí nezapomenutelné zážitky!

Přijďte si užít olympijské trampolíny Brno! Vyzkoušejte si bezpečně základy sportovní gymnastiky nebo si potrénujte vlastní sestavu. Přistupujte však ke skokům na těchto sportovních trampolínách vždy s respektem, nepřeceňujte své dovednosti a poslouchejte rady trenérů.

Na našich sportovních olympijský trampolínách  může zdokonalit své akrobatické dovednosti úplně každý. Ať už začátečník nebo profesionální gymnasta.

Skoky na trampolíně jsou gymnastickou disciplínou, při které závodníci předvádějí ve vzduchu akrobatické prvky. Říká se, že prvními průkopníky skákání na trampolíně byli Eskymáci, kteří k vyhazování odvážlivců do vzduchu používali mroží kůže. No, umíte si to představit? Také středověcí akrobaté předváděli pro potěšení diváků svá vzdušná cvičení na pružných prknech, která byla na koncích podepřena špalky. 

První skutečnou trampolínu pak vyvinul francouzský artista du Trampoline, který využil odrazových schopností záchranné sítě pod visutou hrazdou a upravil ji pro samostatná cvičení odvážných a atraktivních skoků. Další četné napodobeniny pak již nesly jméno prvního konstruktéra.

Na programu olympijských her jsou skoky na trampolínách zařazeny od roku 2000. O tři roky dříve schválil olympijský výbor jejich zařazení do programu jednotlivců. Olympijskou premiéru tedy tento sport zažil v australském Sydney před dvaceti lety. Skoky na trampolínách byly původně zamýšleny pouze jako tréninkový doplněk pro astronauty a sportovce. Sportovci tedy využívali trampolíny  jako zpestření a obohacení tréninkových metod, specializaci měli jinou.  Postupně ale olympijské trampolíny získaly vlastní popularitu a sportovci začali na trampolíně vytvářet akrobatické sestavy, kterými se můžeme kochat dnes.

Olympijská trampolína je přepravena na závod, který se skládá z povinné sestavy, volné sestavy a finálové sestavy. Každá sestava má deset prvků. Závodníci předvádějí ve vzduchu akrobatické prvky vpřed a vzad, bez rotace, s rotací saltovou, s rotací vrutovou…. zkrátka je to skvělá podívaná plná napětí!

Vy si dnes můžete skoky na sportovní trampolíně vyzkoušet i u nás v Jump Academy!