Jump parky a hop arena - historie v ČR

První jump parky v ČR založila společnost Jumppark s.r.o. v roce 2014. Otevřela jump parky v Praze a Brně a stala se tak průkopníkem tohoto typu zábavy ve střední Evropě. Společnost má v současné době čtyři pobočky – v Praze – Jarov, Zličíne a Letňany, a v Brně JumpPark Brno na ulici Vídeňská.

Hop arena 

V roce 2018 byla otevřena HOP Arena, kterou provozují Trampoline Investments s.r.o. a Hop Arena Liberec s.r.o., dceřiná společnost HOP ARENA a.s. Společnosti zaštiťují dvě trampolínová centra, a to HOP Arena Praha Čestlice a HOP Arena Liberec v OC Severka. Hop aréna v pražských Čestlicích je s rozlohou 2700 m2 největším trampolínovým centrem v České Republice.

Jump Family

Největší sítí trampolínových center otevíraných od roku 2017 jsou zábavní parky společnosti JUMP FAMILY s.r.o. (Ústí nad Labem, České Budějovice, Plzeň, Olomouc a Most). Některé parky JUMP Family i možnost dalšího sportovního vyžití, například horolezecké stěny. V Ostravě je největším trampolínovým centrem HopJump, provozované společností Rocklands Wall s.r.o. V nedalekém v nedalekém Frýdku Místku najdete Jump Centrum – Trampolínový park, provozovaný společností Roal Sport s.r.o.

Fly zone park

Od roku 2017 provozuje v Hradci Králové společnost Fly zone park s.r.o. pod vlastní značkou zábavní park o rozloze 1000 m2. Fly Zone Kromě jump arény si zde můžete užít i jinou zábavu, např. zahrát si únikovou hru, nebo trénovat skalní lezení na horolezecké stěně. Od roku 2018 je v jižních Čechách kromě JUMP Family parku v Českých Budějovicích další jumpingový park, a to Jump Arena Tábor, provozovaný společností Jumpfactory s.r.o. V rodišti Tomáše Garrigua Masaryka Hodoníně byl v roce 2019 otevřen další trampolínový zábavní park JUMP Street Hodonín, provozovaný stejnojmennou společností JUMP STREET s.r.o.

Víte že...

V zahraničí i tuzemsku prorazila trampolínová centra pod označením jump areny, hop areny nebo jump parky. Tyto názvy označují obecně zábavní koncept pro děti a dospělé, při kterém jsou využívány trampolíny.

Trampolíny v Jump Academy

Zábavní park Jump Academy byl původně založen pod obchodní značkou Jump Planet v roce 2019. Naše společnost Indoor Jumping s.r.o. byla v té době franchisantem polské společnosti Planet Jump Sp. z o.o. a měla jako provozovatel omezené možnosti k určení směru jump parků. Proto byla spolupráce s polským franchisorem 1. 6. 2020 rozvázána. 

V současnosti najdete naše trampolínová centra pod značkou Jump Academy. Navštívit nás můžete v OC Futurum Brno na Vídeňské nebo v OC Olympia Olomouc

Zábavní centra Jump Academy nabízí kromě rozsáhlých jump arén i další možnosti vyžití, např. 9D kinosportovní kroužky pro děti, vedené skupinové lekce pro dospělé, netradiční oslavy narozeninteambuildingy a v Brně také další neokoukaný zážitek –  HADO esport.