Zobrazit více…

Wing chun Olomouc

Wing chun techniky pro reálnou sebeobranu

Bojové umění wing chun je správnou volbou pro toho, kdo se chce naučit efektivně se bránit a řešit krizové situace, které mohou nastat v běžném životě. Velkou výhodou wing chun je to, že nevyžaduje velkou fyzickou zdatnost, a také to, že se jej lze naučit za relativně krátkou dobu v porovnání s ostatními bojovými uměními. 

Legenda o vzniku wing chun

Styl wing chun je nejmladším stylem čínského kung-fu. Legenda praví, že tento styl vytvořila mniška ze Šaolinského kláštera Ng Mui, která se snažila vyvinout takový bojový styl, který by umožnil slabším lidem ubránit se silnějšímu protivníkovi. Jméno toto bojového umění nakonec získalo po jedné žákyni – Wing chun, v překladu krásné jaro.

Wing chun techniky

Na rozdíl od ostatních bojových umění, ve wing chun nejsou bojové techniky na prvním místě. Technikám jsou nadřazeny principy. Principy, které rozvíjejí intuitivní bojové reakce člověka. Wing chun se řídí principy jako je jednoduchost, přímočarost a praktičnost. Vyzdvihuje ekonomiku pohybu za minimálního použití hrubé síly.

Trénuje se ve dvojicích a jde hlavně o údery, seky, výkroky, kopy, páky, škrcení, znehybnění… Jako pomůcky se mohou využívat lapy, boxovací pytle nebo i dřevěný panák.

Zobrazit méně…