O Zoo Olomouc

V celé České republice je okolo 30 zoologických zahrad. Už jste měli příležitost navštívit tu olomouckou? Najdete ji asi 8 km od centra města na Svatém Kopečku a pro veřejnost byla otevřena již v roce 1956. Tato ZOO sice nepatří mezi největší u nás, ale zato nabízí některé unikátní zážitky.

Místo nechvalně známého „pavilonu opic“ se můžete projít výběhem pro makaky a z bezprostřední blízkosti pozorovat jejich každodenní život. Také akvárium se žraloky a útesovými rybkami jen tak leckde neuvidíte. 

Celkově se na vás těší  přes čtyři sta druhů zvířat, která jsou rozmístěna v řadě expozic a výběhů tak, aby to jim i návštěvníkům ZOO co nejlépe vyhovovalo.  Africký pavilon Kalahari, centrum pro chov lemurů kata, jihoamerický pavilon pro chov teplomilných psovitých šelem a hyen, obří voliéra určená pro chov velkých dravých ptáků, další velká voliéra „Bábovka“, ve které se můžete procházet přímo mezi ptáky, jedinečný pavilon netopýrů, kde si kaloni létají volně nad vašimi hlavami, pavilon šelem, volný výběh klokanů a psounů, a ještě několik jiných.

Olomoucká ZOO pořádá pro návštěvníky pravidelné akce, jako například fotosoutěže, Den zvířecích rekordů, Mezinárodní noc netopýrů, Den pro zoologické zahrady, slavnostní otevírání pavilonů a další.

Rozšířit si znalosti o jednotlivých zvířecích druzích můžete během oblíbeného komentovaného krmení zvířat. Nakouknete tak pod pokličku stravování například žiraf, lemurů, velbloudů nebo šelem.

Milovníci psů  jistě uvítají zprávu, že svého čtyřnohého mazlíčka mohou na výlet do olomoucké ZOO vzít s sebou. Jen je třeba mít pro pejska náhubek a vyhnout se některým výběhům.

Svačinu na výlet do ZOO si samozřejmě můžete vzít i z domu. Proč ale nosit dříví do lesa? V ZOO se můžete občerstvit v některém z bister nebo stánků. Navštívit můžete restauraci Pod věží, Pizzerii u Medvěda, Gril u Lvů nebo Bistro u Lemurů. Zmrzlinu vám natočí u plameňáků a výborné francouzské palačinky nebo trdelník připraví u Lanáčku.

Velkým lákadlem pro milovníky výšek je vyhlídková věž s moderní kovovou konstrukcí trojúhelníkového půdorysu vysoká 32 metrů nad úroveň okolního terénu. Věž byla v roce 2015 zrekonstruována a získala nový zářivý nátěr. Je tak nepřehlédnutelnou dominantou celé ZOO. Po zvládnutí 128 schodů se můžete kochat výhledem na některá zvířata či sledovat panorama Olomouce a jeho okolí. 

Nejmenší děti, ale i jejich rodiče jistě ocení možnost prohlédnout si ZOO ze Safari vláčku. Za příznivého počasí můžete u pavilonu žiraf nastoupit do vagonku a užít si půlhodinovou jízdu. 

Pro děti, ale i pro dospělé je v ZOO připraven volnočasový areál Lanáček. Vstupné se zde platí zvlášť, ale rozhodně stojí za to ho navštívit. Na odvážlivce čeká lanová dráha plná překážek zakončená jízdou na tobogánu. Součástí opičí dráhy je i malá lanovka. Celá atrakce je jištěna ochrannými sítěmi, takže žádný strach, nic vám ani vašim dětem nehrozí!

Jump Academy Olomouc

Pokud počasí nepřeje venkovním aktivitám a vy si přesto chcete užít aktivně strávený čas s rodinou nebo přáteli, zkuste lanovou dráhu v ZOO vyměnit za něco ještě akčnějšího! Trampolínové centrum Jump Academy v Olomouci! Jde o sportovní, trampolínový a zábavní park plný atrakcí bez věkového omezení. Najdete ho od roku 2019 v obchodním centru Olympia Olomouc.  Děti i dospělí skákání na trampolínách milují. Člověk se u něj skvěle odreaguje, vyčistí mysl, posílí střed těla. Skákání zkrátka přináší samá pozitiva.

V Jump Academy nejsou jen klasické trampolíny. Na ploše parku 1000 metrů čtverečních vás čeká 37 trampolín a spousta dalších jedinečných atrakcí:

  • Molitanová jáma
  • Jumping Pyramid
  • Obrovský nafukovací vak O2 Airbag
  • Wipe Out Eliminátor – otáčivé rameno
  • Basketball Slam Dunk
  • Překážková dráha Ninja warrior
  • Free Jump Arena
  • Parkour zóna
  • Místo pro oslavy

Specialitou Jump Academy je to, že se zde účastníkům během hodiny věnují trenéři a animátoři. Personál dohlíží na bezpečnost a učí návštěvníky, jak správně provádět akrobatické prvky a triky na trampolínách. Každá hodina začíná krátkým poučením o bezpečnosti a malou rozcvičkou

Pokud si po dovádění na trampolínách chcete trošku odpočinout, doporučujeme navštívit 9D kino. Vyberete si některý z nabízených programů, nasadíte VR brýle a můžete se přenést do světa virtuální reality. Součástí trampolínového centra Jump Academy je i komfortní zóna s připojením na Wi-fi. Na recepci si můžete zakoupit nápoje, občerstvení aosvěžující zmrzlinové kuličky MiniMelts a zrelaxovat po sportovním výkonu.

Nechte se k návštěvě přesvědčit i recenzemi spokojených zákazníků!

„Maximální spokojenost. Ochotný, milý personál. Možnost posezení u výborné kávy, a hlavně rozevláté a šťastné děti! Byla to naše první návštěva, ale jsem si zcela jistá, že ne poslední.“

„Naprosto super atrakce pro děti! Pěkně se vyřádily, když venku bylo škaredě! Hodně zajímavých trampolín, beden apod. Je tam s nimi trenér pro bezpečnost. Jinak skákali volně.“

Skákání na trampolínách jednoho unaví, a proto pro vás máme ještě malý tip na závěr. Zkuste si příště na návštěvu trampolínového centra Jump Academy přibalit i malou svačinku v podobě jedlého hmyzu. Na eshopu Bugsty najdete třeba cvrččí tyčinky a chipsy nebo lahodné sušené ochucené červíky. Je to ideální výživa pro sportovce po výkonu, protože výrobky s hmyzem mají vysoký obsah bílkovin. 

Překvapíte své přátele touto neobvyklou hmyzí svačinkou?