Karate pro děti Olomouc

Karate je bojové umění, které učí sebeobraně i útoku. Karate nevychovává raubíře, naopak učí respektu, zdravé sebedůvěře a zodpovědnosti. A ačkoliv je hlavní náplní boj, veškerý projev nadřazenosti, agrese, nebo vzteku není vítaný. V kroužcích karate dětem ukážeme, jak rozvíjet celkovou obratnost, vytrvalost a kondici. Zároveň je naučíme, jak se v případě potřeby ubránit a dostat z krizových situací, nejlépe bez použití boje.  Nové dovednosti vám děti předvedou na závěrečném vystoupení.

Tip: Vedeme také další kroužky bojových sportů, jako je například Judo Olomouc.

Pro koho je kroužek určený

Místo a cena

Obsah kroužku

Kurzy doporučujeme navštěvovat 2x týdně.
 Vaše dítě tak udělá v krátké době super pokrok, a vy navíc získáte slevu 1 000 Kč (4 580 Kč 3 580 Kč za 2 hodiny týdně). Slevový kupón: 2TYDNE uplatníte v přihlášce níže. Nezapomeňte vyplnit dotazník pro oba termíny.

Proč kroužky u nás?

Oběhněte si nákupy

Oběhněte si nákupy

Sídlíme v Obchodním centru Olympie – spousta obchodů, klidné prostředí a žádné fronty. Můžete si tu tak rychle a pohodlně zařídit všechny nákupy i dlouho odkládané povinnosti..

gymnastka

Extra třída

Čím vyšší kvalita, tím rychlejší pokroky. Vaše ratolest se u nás bude zdokonalovat na super náčiní a pod vedením top trenérů.

Přijímáme benefity

Na placení nejste sami

Přijímáme poukázky Benefit Plus, Pluxee (Sodexo), Edenred a Up. Vstupné tak nemusíte hradit komplet ze svého.

garance vrácení peněz

Covid garance – 100% náhrada lekcí

Covid si na nás nepřijde. Pokud bude omezený provoz Jumpu z důvodu vládních nařízení, všechny lekce vám nahradíme.

odpocinkova_zona

Odpočinková zóna

Zatímco vaše děti budou skákat, vy se můžete uvelebit v naší odpočinkové zóně. Připravíme vám naši vyhlášenou kávu a vy se v klidu začtěte do své oblíbené knihy nebo využijte naši wifi.

Nabídka kroužků karate

Odkaz na omluvenkový formulář
DenDatumČasVěk
čtvrtek22.2.2024 - 20.6.202416:30 – 17:306 – 10 let
 1. Můžete se těšit na trénink technik do vzduchu, nácvik úderů, kondiční hry a základní pohybové průpravy.
 2. Nepotřebujete žádnou speciální výbavu, bohatě bude stačit pohodlné oblečení, které zakryje kolínka a protiskluzové ponožky (zakoupíte na recepci). Plnohodnotné lekce můžete absolvovat i bez kimona a dalších dodatečných investic do vybavení.
 3. Výuka probíhá v malých skupinkách, které umožňují individuální přístup dle věku a schopností dětí. Vítáni jsou úplní začátečníci i mírně pokročilí.
 4. Každá hodina se skládá z rozcvičky, nácviku úderů, kondičního cvičení ve formě her a finálního protažení. Když zbyde čas, mohou si děti zaskákat i v trampolínové části. 
 5. Bojovat se bude na speciální podlaze, která dětem poskytne bezpečné prostředí pro nácvik pádů a pevnou půdu pod nohama pro trénink nejrůznějších kopů.
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Zobrazit více…

Kroužek karate Olomouc

Uvažujete nad tím, jak získat vhodnou náplň pro volný čas svých dětí? Jednou z možností jsou bojové sporty. A navíc mají řadu výhod, hodí se totiž pro všechny typy dětí. Dětem temperamentním až hyperaktivním dávají možnost naplno projevit svůj temperament, vybít se, zkrotit svou aktivitu a naučit se sebeovládání, naopak nesmělé děti získají získají pohybové dovednosti i potřebné sebevědomí. A vlastně vůbec není na škodu, když se mladí učí bránit se případnému nebezpečí.

V Jump Academy pro vás chceme rozšířit nabídku sportovních kroužků, a tak se můžete těšit i na kroužek karate Olomouc!

Co je karate?

Karate je populární japonské bojové umění zaměřené především na sebeobranu. Zbraně nejsou povoleny, využívá se pouze tělo – ruce a nohy.  Jde o kompletní výukový systém, jak se naučit sebeobraně a sebedisciplíně. Karate je vhodné pro všechny, kdo chtějí posunout své limity vpřed nejen po fyzické, ale také po psychické stránce.

Děti se naučí sebeobranu, zesílí, budou mrštnější, naučí se týmové spolupráci, získají sebedůvěru i pokoru a také se naučí respektovat autority. V neposlední řadě si jistě najdou i nové kamarády!

Jaké jsou základní techniky karate?

 • techniky paží – to jsou hlavně kryty, údery a seky částmi paží (používají se prsty, pěsti, lokty)
 • techniky nohou – bloky, kopy různými částmi nohou (paty, holeně, kolena), dupnutí
 • techniky postojů, úhybů, pohybu do stran
 • techniky ve výskoku (údery a kopy)
 • techniky úchopů, páky, hody
 • obranné techniky – bloky, kryty
 • boj na zemi

Jak probíhá kroužek karate Olomouc?

Hodina je vždy přizpůsobena věku a schopnostem účastníků. Rozdělena je do několika částí. Začíná se úvodním ceremoniálem, poté následuje rozcvička na zahřátí. Může probíhat formou her, zdoláním překážkové dráhy, nebo s využitím cvičebního nářadí. Nezapomíná se ani na strečink – je třeba protáhnout a uvolnit celé tělo.

Nyní může na řadu přijít hlavní část tréninku. Děti se učí nové techniky karate, základní držení těla, údery a kopy. Trénují samy nebo ve dvojicích, učí se sestavy technik nazývané KATA, případně se chystají na zkoušky v karate. Nezapomíná se ani na posilování, nácvik koordinace těla, vytrvalosti a obratnosti.

Velký důraz je na kroužcích karate kladen také na správné pochopení bojových umění. Děti se naučí, co je to řád, disciplína, čestnost, uznávání autorit a hodnota kamarádství.

Co budete potřebovat na kroužek karate Olomouc?

 • Na začátku není třeba mít kimono. Dětem stačí pohodlné sportovní oblečení – tričko a tepláky nebo kraťasy.
 • Tenisky nepotřebují, cvičí se na boso
 • Lahev s pitím

Láká vás karate? Chcete se umět efektivně bránit? Začít se cvičením rozvíjejícím celkovou flexibilitu a kondici? 

Zkuste karate v Olomouci!

Zobrazit méně…