Zobrazit více…

Jiu jitsu kroužek Olomouc

Bojové sporty jsou dnes velmi atraktivní, a navíc přinášejí nesporný užitek v tom, že se jejich adepti učí sebeobraně. Tím jsou přitažlivé nejen pro dospělé, ale i pro děti. Patříte-li mezi rodiče, kteří chtějí, aby si jejich děti osvojily toto bojové umění, máte možnost přihlásit je do kroužku v Jump Academy, kde nabízíme několik možností, jak pěstovat bojové sporty a osvojit si například i jiu jitsu techniky.

Co je to vlastně jiu jitsu?

Stejně jako většina bojových umění má kořeny v Japonsku. Je to vlastně umění sebeobrany. Je velmi univerzální, podle jeho pravidel se dá bojovat ve stoje, na zemi, ale jeho původní forma nabízí i boj se zbraněmi, jako je krátká hůl, teleskopický obušek, popřípadě nůž.

Jiu jitsu techniky

Jak už jsme řekli, jiu jitsu pochází z Japonska a má řadu škol a stylových směrů, které se odlišují podle techniky úderů a bloků, hodů a páčení. U nás je známé také brazilské jiu jitsu, které se z toho japonského vyvinulo prostřednictvím juda a dnes patří mezi nejúspěšnější bojové styly současnosti.

Jaké jsou jeho základní znaky a principy?

  • Maximální efektivnost – co nejúčinnější využití tělesných a duševních sil
  • Vzájemná úcta a všeobecný prospěch
  • Vzájemná pomoc
  • Zdravotní hledisko, snaha, aby nedocházelo ke zraněním a nadměrnému opotřebení organismu

Brazilské jiu jitsu

Brazilské jiu jitsu se však neorientuje na japonské filozofické směry, jako je konfucianismus, zen a šintoismus, ale přejímá spíše prvky známé z capoeiry a jeho základní filozofie má tedy svůj původ v Africe.

Brazilské jiu jitsu Olomouc? Už brzy bude mít možnost vyzkoušet i na našem kroužku.

Co je potřeba na kroužek jiu jitsu?

  • Můžete dětem pořídit kimono přímo na jiu jitsu. Má typický pásek odlišný například od pásku na karate a juda. Dá se sehnat ve speciálních eshopech se sportovním oblečením. Ale dětem stačí i pohodlné sportovní oblečení – tričko a kraťasy.
  • Na podložkách se cvičí naboso.
  • Lahev s pitím.

V profesionálním souboji se naopak žádné ochranné pomůcky nepoužívají (pouze suspenzor, chránič zubů a rukavice) a zápasníci bojují bosí.

Zobrazit méně…