Máš zájem navštěvovat parkour kroužek Brno?

Parkour pro děti Brno

Chtěli byste umět udělat salto, hvězdu nebo jiné parádní akrobatické kousky? Špička, roznožka, snožka – bylo by krásné a “in” to umět?

S naší pomocí se vám to určitě povede! Profesionální sportovní vybavení a kvalifikovaný trenérský tým zaručí správné provedení cviku a bezpečnost během cvičení, proto je v Jump Academy Brno každý, kdo bude chtít, schopen rozvíjet své akrobatické dovednosti na parkourovém kroužku. Proč zvolit parkour kroužek?

Doporučujeme navštěvovat kroužek parkouru minimálně 2x týdně

Pro koho je parkour kroužek Brno určený?

Parkour pro začátečníky je kroužek pro kluky i holky ve věku 6-15 let se zájmem o parkour.

Parkour kroužek Brno - termíny konání​

Středa

16. 9. 2020 - 27. 1. 2020*

Věková kategorie 6- 10 let16:00 – 17:00poslední volná místa
 17:00 – 18:00plně obsazeno
Věková kategorie 11 – 15 let16:00 – 17:00poslední volná místa
 17:00 – 18:00poslední volná místa
* Ve dnech 28. 10. a 23. 12. 2020 se pravidelné kroužky parkouru nekonají

Čtvrtek

17. 9. 2020 - 28. 1. 2020*

Věková kategorie 6- 10 let18:00 – 19:00poslední volná místa
Věková kategorie 11 – 15 let18:00 – 19:00poslední volná místa
* Ve dnech 28. 9, 24.12. a 31. 12. 2020 se pravidelné kroužky parkouru nekonají

Cena kroužku Parkour Brno: 2.990 Kč

Chcete se zapsat jako náhradník nebo
potřebujete poradit?

Zavolejte nám každý den mezi 10:00 a 20:00 na tel. 📞+420 775 554 692

Můžete se za námi také zastavit přímo do 📍OC Futurum Brno

Máte zájem o parkour kroužek, ale máte to k nám daleko?

Přečtěte si více o parkouru, parkourových kroužcích v Brně a brněnských parkourových spotech...

Parkour Brno je aktivita podporující fyzické a psychické zdraví. Jedná se o rychlý přesun a pohyb mezi překážkami. Parkouristi využívají široké spektrum pohybu, díky kterému rozvíjí všestrannost, vytrvalost a pohybové schopnosti.

Dělení parkouru:

  • Tradiční volnomyšlenkářský parkour vnímaný jako streetový životní styl
  • Závodní parkour jakožto výkonnostní sport se soutěžemi a mistrovství

My se na našich parkour kroužcích snažíme propojit oba dva světy. Naším cílem je vytáhnout si z obou dvou to nejlepší. Z tradiční větve si vážíme píle a pokory, z té závodní zase orientace na výsledky a efektiviní metodu nácviku prvků (metodologii).

TIP: Pokud se na parkour necítíte, můžete vyzkoušet naše kroužky gymnastiky v Brně.

Naší snahou není produkovat nejlepší atleti za cenu zdraví, ale naopak hlavně u dětí podněcovat přirozenou zvídavost a správné pohybové návyky, ze kterých budou moci těžit do budoucna i ve chvíli, kdy už se třeba nebudou parkouru dávno věnovat.

 

Parkour je pro každého, kdo má rád pohyb, chce se bavit a zlepšovat

 

 

Projekt parkour kroužkek Brno pro děti vznikl od spoluzakladatele Zohiru a In Motion Brno (imacademy), Tomáše Tarana, aktivního sportovce a parkouristy tělem i duší. Vznikl právě proto, protože má ambici přinést inovaci do světa parkouru a nabídnout veřejnosti další možnost tréninku v jiném prostředí.

Poznámka – v případě, že je pro Vás jih Brna těžko dosažitelný, zkuste se podívat na nabídku parkour kroužků pro děti od Zohir Parkour. Jejich služby můžeme doporučit, někdy se dokonce podílíme i na společných akcích.

Co přináší parkour Brno nového?

Kombinuje svět zábavy a sportu. U nás nejsme ortodoxně zaměření jenom na parkour a naopak vnímáme i další doplňkové aktivity. Určitě ale u nás můžete najít silné kořeny specializovaného parkourového tréninku. Navíc ale doplňujeme právě prvky zábavy, které se prolínají napříč všemi našimi parkurovými kroužky pro děti. My nejsme hala na parkour (parkourová hala), jsme multisportovní komplex, který nabízí širší využití.

Jsme Jump Academy Brno a jsme také parkour Brno Vídeňská jako In Motion Brno, ale jedná se o úplně jiný prostor a jiného provozovatele! Co je tedy stejné a co je jinak?

Naše parkour zóna se nachází přímo v OC Futurum. Výhodou našich parkour kroužků je to, že při trénincích zapojujeme i trampolíny a další atrakce. Díky zapojení dalších mimo parkourových aktivit jako jsou například rozšířená realita HADO esport, basketbalová zóna, ninja bojovník, nebo eliminator dokážeme tréninky vytvořit více univerzální a déle udržet pozornost dětí, které nejsou ortodoxními parkouristy, ale je pro ně parkour spíše jako doplněk k jiným sportům a příležitost jak trávit volný čas s kamarády a dobře se u toho bavit.

Lidé na internetu vyhledávají Parkour Brno pro děti. Často jim vyjedou efektní, ale nebezpečné prvky. Někdy je pro neparkouristu těžké posoudit náročnost a rizikovost skoků.

Když chce dítě skákat, tak si cestu vždycky najde, někdy i natajno samo. Pokud Vám přijde venkovní trénink nebezpečný, tak může být tělocvična ta správná bezpečnější varianta pro Vás.

Samozřejmě budeme rádi, když půjdete vyzkoušet náš park Jump Academy v Brně. Přesto ale uvádíme i možnosti, jak trénovat venku, protože venku sami také trénujeme. Níže najdete seznam parkourových spotů v Brně. Nejpopulárnější jsou přímo parkourové parky značky Flux.

Kromě nich také vyznavači parkouru trénují i na dalších místech, které jsou přirozenými překážkami.

  • Petrov
  • Oblá
  • Stanice tramvajové zastávky Pisárky

Ať už se rozhodnete jít kamkoliv, tak myslete především na bezpečnost. Zdraví je vždy na prvním místě, právě proto je ideální způsob jak začít je hezky do měkkého a pod dohledem zkušeného parkour trenéra. To vše nabízí náš parkour kroužek v Jump Academy.