Máš zájem navštěvovat kroužek Gymnastika Brno?

Gymnastika pro děti Brno

Sportovní gymnastika je (samozřejmě) sport, jak už říká její název. Ale je mnohem víc než to. Je to procvičení všech svalů v těle, získání akrobatických dovedností, smyslu pro rovnováhu. U mužů je zaměřená víc na silové prvky, u žen a dívek na obratnost, eleganci a dává vyniknout půvabu dívčích pohybů. Pro diváky je sportovní gymnastika nejen sport plný podivuhodných prvků, ale především skvělá podívaná, od které nemohou odtrhnout zrak a mimovolně drží palce, aby se jejich favoritům všechno povedlo.

V minulosti patřila sportovní gymnastika ke sportům, ve kterých jsme dosahovali velkých úspěchů. Stačí připomenout Věru Čáslavskou a její olympijské medaile. Ale i dnes se najdou kluci i děvčata, kteří rádi tráví volné chvíle zkoušením různých prvků a nechybí jim obratnost. Pro ně nabízíme kroužek gymnastiky v Brně.

Doporučujeme navštěvovat kroužek gymnastiky minimálně 2x týdně

Pro koho je kroužek gymnastiky Brno vhodný?

Kroužek Gymnastika Brno je vhodný pro děvčata ve věku 7-14 let se zájmem o gymnastiku .

Cena kroužku Gymnastika pro začátečníky Brno: 2.490 Kč

 • cviky, prvky a techniky gymnastiky
 • rozvoj síly, rovnováhy a flexibility s týmovou spoluprací
 • akrobatické dovednosti
 • zvýšení sebevědomí a estetického cítění u dívek
 • průprava pro všechny ostatní sporty
Pokud gymnastika není to co hledáte, podívejte se na naši nabídku sportovních kroužků v Brně.

Mužská gymnastika Brno se skládá ze šesti nářadí. Hovorově akroba, kůň, kruhy, přeskok, hrazda a bradla.

 • Akrobacie (prostná) je čtverec 12×12 metrů, na které se cvičí sestava trvající minutu a deset sekund a během té doby gymnasta musí předvést nejlepší výkony a gymnastické řady. Gymnastické řady jsou rondát, flik, salto, dvojné salta, salta s vruty, přemety dopředu, salta dopředu.
 • Kůň našíř je standardizované nářadí o výšce 105 cm a šířce 160 cm. Na horní straně má dvě bradla o výšce 12 cm. Ta jsou od sebe vzdálená cca 45 cm. Cvičící předvádí zejména točivé a kyvadlové pohyby, kterými jsou nejčastěji střiže, stojky, kola s obraty…).
 • Kruhy jsou nářadí skládající se ze dvou dřevěných kruhů s průměrem 18 cm. Kruhy jsou připevněné na lanech dlouhých 3 metry. Nahoře jsou přichyceny na pevné konstrukci.

Ženská gymnastika Brno se skládá ze čtyř nářadí:

 • Přeskok – přeskokový stůl, který umožňuje předvádění obtížnějších přeskoků než před rokem 2000 používaný přeskokový kůň. (Pro ženy byl postaven příčně.)
 • Bradla – na rozdíl od mužů o nestejné výši žerdi. Gymnastky na nich předvádějí skoky, salta, toče, veletoče a letové prvky.
 • Kladina je umístěna ve výšce 1,25 m, je dlouhá 5 m a široká jen 10 cm. Gymnastky na kladině předvádějí náročné akrobatické prvky jako jsou salta a přemety, ale i skoky a obraty.
 • Prostná – sestavy cvičené na koberci o rozměrech 12×12 metrů. Gymnastky cvičí za doprovodu hudby.

Více na stránkách České gymnastické federace

Kroužek gymnastiky Brno

Sportovní gymnastika je pořádná dřina. Kroužek gymnastiky Brno pro holky i pro kluky se ale zaměřuje hlavně na trénink spojený se zábavou. Nevadí, jestli jste už zkušení, nebo teprve začínáte. Jisté je to, že u nás své akrobatické dovednosti zdokonalí každý návštěvník.

Naši trenéři a trenérky jsou připraveni naučit vás základy z oblasti akrobacie, ale vyhoví i očekáváním sportovců, kteří mají zájem rozvinout již získané dovednosti. Můžeme se zaměřit třeba na motoriku, rovnováhu nebo ohebnost – podle vašich přání! Trénink vždy přizpůsobíme zkušenostem a dovednostem účastníků.