Jak se naučit tancovat?

Možná patříte mezi lidi, jejichž snem vždy bylo umět tančit. V dnešní době je velmi jednoduché tento sen splnit a začít tancovat. Stačí si vybrat z nepřeberné nabídky různých kurzů, seminářů nebo dokonce letních škol. Nabídka platí pro úplné začátečníky, ale i pro ty, kteří  tančí delší dobu a chtějí se ještě více zdokonalit. 

Jak se naučit tancovat doma?

Pokud nemáte moc času nebo jste spíše samotářský typ, možná uvažuje, jak se naučit tancovat doma. Není asi nic jednoduššího, než si vyhledat vhodná videa s ukázkami výukových hodin třeba na YouTube. Až najdete vhodný styl právě pro vás, můžete si zaplatit také online kurz. To zní skvěle! Bohužel velký problém je v tom, že z videa vás nikdo neupozorní na chyby, které případně můžete dělat.

Pár tipů pro začátek!

  • Než se vrhnete na tancování, nezapomeňte se pořádně protáhnout!
  • Taneční parket – k tanci je potřeba mít aspoň kousek volného prostoru, někdy bude potřeba i trochu odsunout nábytek 😊
  • Partner/partnerka – ve dvou se to lépe táhne a je více zábavy!
  • Zrcadlo – máte v pokoji nebo v obýváku zrcadlo? Tak to je ideální stav. Je super, pokud se u tance můžete sledovat.

Jak začít tancovat? Přihlaste se na hodiny tance do Jump Academy!

Na druhou stranu, tréninku naživo se určitě nic nevyrovná! Pokud se v tanci chcete zlepšit co nejrychleji, přihlaste se do našeho kurzu tance. Pro tanec, stejně jako pro každou jinou dovednost, je nejdůležitější trénink. Pokud trénujete sami doma, občas se vám může stát, že se vám nebude chtít. Pokud se ale přihlásíte do kurzu, hned je motivace větší! 

Pravidelný trénink je nejdůležitější a nejrychleji přináší ovoce. A motivovat vás může také to, že se setkáte s lidmi, kteří mají stejné přání jako vy – tančit. A samozřejmě, tyto pozitivní vibrace ve skupině lidí se stejným cílem a s partnerem či partnerkou nejen virtuální vám pomohou překonat počáteční zábrany a vrhnout se do víru tance…

Ideální stav tedy vypadá takto: jednou týdně společný trénink u nás v Jump Academy a v mezičase trénink doma před zrcadlem. 👍